KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177088
nr 1417 7088
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Pojke på landsväg. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:33:34
300 kr
400 kr